ورود

ثبت
سبد خرید خالي مي باشد

چند ماه پیش برای اولین بار در دنیای تکنولوژی شایع شد که 

قیمت آیفون ۸ به 1000 دلار می رسد. علت این قیمت گذاری، تکنولوژی های جدیدی که اپل در موبایل بعدی اش به کار می برد ذکر شده بود؛ فناوری هایی نظیر پنل OLED و نمایشگری لبه تا لبه، سنسور اثر انگشتی که داخل نمایشگر جای گرفته و دوربین جلویی که احتمالاً به سنسوری سه بعدی مجهز شده است.

اما امروز یکی دیگر از تحلیلگران دنیای تکنولوژی و سرمایه گذاری، برآورد خود از قیمت آیفون ۸ را ذکر کرده و خبر داده که این محصول، از 1000 دلار به بالا قیمت خواهد داشت. «سیمونا جانکوسکی» از موسسه مالی و سرمایه گذاری «Goldman Sachs» این پیش بینی را دارد‌: «انتظار داریم که آیفون ۸ در دو مدل 128 و 256 گیگابایتی عرضه شود که قیمت نمونه نخست 999 دلار و نمونه بعدی 1099 دلار برآورد شده است.»

چنین قیمتی، ۱۳۰ دلار از آیفون ۷ پلاس ۲۵۶ گیگابایتی گران تر است، هرچند که قیمت آیفون ۷ و ۷ پلاس پس از رونمایی از موبایل های جدید اپل کاهش خواهد داشت. در حال حاضر، قیمت آیفون های بعدی از نظر موسسه Goldman Sachs به این صورت خواهد بود:

آیفون ۸: 999 دلار و بیشتر.

آیفون ۷ اس پلاس: 769 دلار و بیشتر.

آیفون ۷ اس: 649 دلار و بیشتر.

 

تحلیلگر یاد شده خبر می دهد که آیفون ۸، موبایلی که برای تولد 10 سالگی همین موبایل تدارک دیده شده، دستگاهی بی نهایت مهم برای اپل است. وی همچنین می گوید: «اپل معمولاً چند نوع طراحی را به شکل موازی پیش می برد و اکنون که تنها 4 ماه تا زمان رونمایی باقی مانده، باور داریم که اپل طراحی مورد نظر خودش برای آیفون ۸ را به شکل نهایی انتخاب کرده است.»

بر اساس اظهار نظر همین موسسه، آیفون ۸ با چنین مشخصاتی رونمایی می شود:

  • صفحه نمایش 5.8 اینچی OLED (افزایش قیمت 35 دلاری)
  • عدم وجود هیچ گونه حاشیه در نمایشگر
  • حسگر سه بعدی (افزایش قیمت 20 دلاری)
  • حافظه NAND/DRAM بهتر و سریع تر (افزایش قیمت 16 و 29 دلاری)
  • مقدار حافظه مدل پایه: 128 گیگابایت
  • چیپست A11
  • عدم وجود کلید فیزیکی هوم
  • سیستم احراز هویت بیومتریک

با همه این گمانه زنی ها، موسسه KGI پیشتر خبر داده که ممکن است آیفون ۸ برای عرضه در کنار آیفون ۷ اس آماده نباشد. به همین دلیل شاید تیم کوک صرفاً این موبایل را در کنار آیفون ۷ اس در سپتامبر رونمایی کند و عرضه آن را با مدتی تاخیر آغاز نماید.

این همان روندی بود که اپل برای ساعت هوشمند خود در پیش گرفت؛ اپل واچ را در کنار آیفون ۶ در سال 2014 معرفی کرد و عرضه اش به سال 2015 موکول شد.

آخرین مقالات